X
تبلیغات
 دل نوشته

 دل نوشته

سیلی خوردن برای علی چه شیرین است

سیلی خوردن برای علی(ع)  چه شیرین است

دست عدو سنگین سنگین است        ولی سیلی خوردن برای علی (ع) چه شیرین است 

   زندگی او ( فاطمه س ) که به کوتاهی عمر گل یاس باشد  و دست سنگین عدو سیلی بر او بزند ، تنها برای دفاع از ولایت شیرین می شود و شهادت او تقویت نبوت خواهد بود.
   بودند کسانی که خود را از یاران و صحابه پیامبر ( ص ) می دانستند ولی با سکوت خود فقط مشاهده کننده بودند ! تنها کسی که در بین درب ، دیوار و  آتش ناله یا زهرا (س) زد " محسن " بود .
   و اولین کسی که به ما آموخت در مصائب و مشکلات یا علی (ع) بگوئید، زهرا (س) بود.

   " کاظم بهمنی " شاعر اهل بیت (ع) چه زیبا سرود:

 شب تاریک کنار تو به سر می آید            نام زهرا به تو بانو چقدر می آید
 آبرو یافته هر کس به تو نزدیک شده         خار هم پیش شما گل به نظر می آید 
 و نبوت به دوتا معجزه آوردن نیست           از کنیزان تو هم معجزه بر می آید
 به کسی دم نزد اما پدرت می دانست      وحی از گوشه چشمان تو در می آید 
 پای یک خط تعالیم تو بانو به خدا              عمر صد مرجع تقلید به سر می آید
 مانده ام باز اگر پا بگذاری به زمین            چه بلایی به سر اهل هنر می آید 
 مانده ام لحظه پیچیدن عطر تو به شهر      ملک الموت پی چند نفر می آید
   


برچسب‌ها: سیلی خوردن برای علی چه شیرین است ,
+ نوشته شده در ۲/۲/۱۳۹۱ساعت ۱۶:۵۲ توسط محمود شریف دسته : نظر(0)

مديران خودشان بروند

مديران خودشان بروند

    به حمايت از توليد ملي و داخلي و حمايت از كار و سرمايه ايراني بايد  اعتقاد قلبي داشت  ، مديراني كه اعتقاد ندارند بهتر است كه خودشان بروند و بهترين راه استعفاي آنها ست.
    اطاعت از بيان و نامگذاري مقام معظم رهبري  در نوروز هر سال توسط عده اي قابل توجه از مديران ارشد و مياني خلاصه به نصب چند بنر و پلاكارت و.. مي شود كه اين اطاعت قلبي و تكليفي نيست ، بلكه ظاهر سازي مي باشد و تعهدي به نظام و ولايت در آن ها ديده نمي شود.

   بيان نامگذاري در هرسال ، رمز عبور و عمليات ديگري است ، براي سربلندي ايران اسلامي كه بي شك تضمين كننده رشد توليد داخلي  كشور و ادامه حيات ، رشد و نوآوري ، خلاقيت ، حس نوعدوستي ، ابتكار ، اعتماد عمومي ، توانمندسازي ، رشد صنايع ، تقويت  سرمايه داخلي و افزايش صادرات را به همراه خواهد داشت .

   وجود سرمايه نيروي انساني توانمند و كار آزموده نيز از ديگر مواردي است كه در توليد داخلي و رشد آن حائز اهميت است و نياز به حمايت همه جانبه دارد و از سوي ديگر وجود برنامه هاي شعاري و هر گونه عوام فريبي نيز به توليد داخلي و عزم ملي ضربه وارد خواهد كرد.

   وجود تقويت اين انديشه و فرهنگ كه " ما مي توانيم " را،  بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) آغاز و ادامه آن پرچم به دست مقام معظم رهبري  همچنان برافراشته مي باشد و تاكنون نيز عليرغم همه مشكلاتي كه سرراه مان ، عده اي در داخل و بسياري در بيرون از مرز ها ايجاد كردند ، توانسته ايم راه مان را در توليد نانوها ، هسته اي ، سلول هاي بنيادي ، توليد امكانات دفاعي ، پرتاب ماهواره ها ، توليد دارو ، پزشكي و ... ادامه دهيم و به فضل و كرم الهي نيز اين راه ادامه خواهد داشت  .

و اما :

   تعدادي  از مديراني  كه در بخش عظيمي از بدنه دستگاه هاي اجرايي و...  به خصوص مديريت شهري شامل اتوبوسراني و ... شاغل هستند ، از بدور آغاز روزهاي كاري نامگذاري امسال را همانند سال هاي گذشته با شعار و نصب چند پوستر و بنر به شب  رسانده اند .

   واقعيت مصرف قطعه هاي غير استاندار ، مشكل ساز و نامرغوب توليدي كشور چين در بخش هاي توليدي ، كارخانجات و صنايع و در بدنه ناوگان شهري تهران به خصوص در بخش اتوبوسراني شهري از موضوعات قابل توجهي است كه با صرف ميليون ها ريال  سرمايه از جيب شهرداري تهران ، اين بخش عظيم از حمل و نقل شهري را دچار مشكلات عديده اي كرده است ، چرا كه مديران اين بخش به اطاعت از رهنمودهاي رهبري و سربلندي نظام فكر نمي كنند و نيز براين باور نيستند.

   علي رغم توان توليد قطعات استاندارد و با كيفيت در كشور ، واردات  لنت هاي نامرغوب ، قطعه هاي غير استاندارد موتور و مصرف آن در خودرو هاي عمومي و شخصي از ديگر مشكلاتي است كه امروز تمامي شهرهاي ايران را تهديد مي كنند كه بايد دستگاه هاي اجرايي فكري براي اين موضوع داشته باشند. 

   توجه مديران حمل و نقل شهري به خصوص اتوبوسراني به استفاده از قطعات چيني درجه دو و بعضا درجه سوم در اتوبوس ها كه  روزانه بيش از 4 ميليون مسافر توسط اين ناوگان جابجا مي شود، دليل ديگري بر عدم توجه به فرامين رهبري است كه در سالهاي  گذشته  هم كه جهاد اقتصادي نام گرفت ، كم رنگ بوده است .

   بازار خريد كالا و قطعات  به قدر كافي ناسالم و زدو بند هايي دارد و متاسفانه مديران توجه جدي به آن ندارند و آسيب پذيري امكانات دولتي و بيت المال در حمل نقل شهري به خصوص اتوبوسراني را افزايش داده است .

   شايسته است كه مديران ارشد در شهرداري ها به خصوص تهران با توجه به حمايت جدي و عملي از پيام نوروزي مقام معظم رهبري ، مديراني شايسته و معتقد به فرامين رهبري برگزينند.

   رسيدن به ايراني آباد و آزاد ، نياز مند نگرش فكري و تقويت فرهنگ " ما مي توانيم" در همه دست اندركاران به خصوص مديران شهري ، اجرايي و صنايع مي باشد.
   اين فرهنگ هم بايد در احاد جامعه براي تهيه محصولات داخلي از يك سو و استاندارد سازي توليدات از سوي ديگر محقق شود ، تا شاهد استفاده مناسب از توليدات داخلي باشيم .
انشاالله  


برچسب‌ها: مديران خودشان بروند,
+ نوشته شده در ۲۲/۱/۱۳۹۱ساعت ۱۷:۵۰ توسط محمود شریف دسته : نظر(0)