X
تبلیغات
 دل نوشته

 دل نوشته

کربلا و زینب (س)

کربلا و حضرت زینب (س)

   کربلا یک حادثه نبود ، بلکه یک واقعه بود که ریشه خیانت و ظلم آن توسط عده ای نابخرد در غدیر خم گذاشته شد و آنچه که بر اهل بیت رسول خدا (ص) در روز عاشورا سال 60 گذشته ، هرکسی نمی توانست ابعاد آن را به خوبی مانند حضرت زینب (س) برای دیگران و جامعه خیانت کار آن روز، بیان کند.
   بیان این واقعه زبان و تقوای کسی را می خواست ، همچون مولایمان امیر المومنین علی ( علیه السلام ) ، حضرت زهرا (س) و این شخص زینب کبری (س) بود .
  الگوي راستين او، بانوي دو جهان, حضرت فاطمه (س) مادر وي بود و  حضرت زينب (س) در دامان پرمهر و معنويت حضرت فاطمه (س) از سرچشمه معارف اسلامي و قرآني سيراب گشت.
  رسالت راستين حضرت زينب (س) هنگامي آغاز گرديد که پس از به شهادت رسيدن امام حسين (ع) و هفتاد و دو تن از يارانش با ايراد سخنان آتشين به بيدارگري مردم کوفه و ستيز با ستمکاران و يزيديان پرداخت. 

   او بعداز خداحافطی سالار و سرور شهیدان عالم حضرت سید الشهدا (ع) در روز عاشورا این ماموریت را بر عهده گرفت ، تا بگوید و بماند پیام این واقعه برای آنانی که آزاد اندیشند و الگوی ایستادگی در برابر ظلم را برای همه ترسیم نمود.
   حضرتش با همه مصیبت ها وارد در این روز (عاشورا) به فرموده سید ساجدین امام العارفین حضرت سجاد (ع) :" عمه ام ، زینب با وجود همه مصیبتها و رنج ها که در مسیر به سوی کوفه و شام  داشتند ، حتی یک شب اقامه نماز شب را فرو نگذاشت " .  
   حال که در سالگرد ارتحالش ( حضرت زینب س ) سوگواریم ، ارادت خودمان را با این جمله به پایان ببریم که "  السلام علیک یا بنت حضرت امیر المومنین علی (ع) و " سلام علی قلب زینب  الصبور ".
          
    
برچسب‌ها: کربلا و زینب (س),
+ نوشته شده در ۱۷/۳/۱۳۹۱ساعت ۱۱:۲۲ توسط محمود شریف دسته : نظر(0)

رضای خدا

رضای  خدا

یارب قوام و دوام ما از صفا و محبت  توست            از  هر گوشه می روم فضای خانه از  توست 
کلام و  پلک ،  چشم در دهان  زبان داریم              این   همه   پیام از رحمت العالمینی توست
تقدیر نما ،  تا بتوانم   که   شاکر ت باشم             چون هر طرف که می روم ،   محبت  توست
هر رفت و آمدی که می شود ، نوشته ای              پس  بار الها ،  رضای من  در رضای  توست

   شاید این را ما به راحتی خوانده و بگویم که پیر و مراد مان رهبر کبیر انقلاب اسلامی خمینی کبیر سلام ا... در جماران گفت :  " با دلي آرام و قلبي مطمئن و روحي شاد و ضميري اميدوار به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران می روم و..." ! 
    اما این قدر هم آسان نبود ، چرا که او از حدود پنجاه سال پیش وارد مبارزه علیه استبداد غرب ، شرق و داخلی ستم شاهی شد تا بیداری اسلامی را شکل واقعی بدهد. و چه رنج ها که نکشید و چه اطاعت ها از معبود برای این امر خطیر پذیرفت .
   او ( خمینی کبیر سلام ا.. )  به ما آموخت که می شود ، محضر را خانه خدا دید و در خانه خدا است که ما در امان هستیم ، همانطور که شد و هست و انشاالله ادامه خواهدیافت .
   حال خواهر و برادر ایمانی تکلیف من و شما چیست که همانند او با دلی آرام و قلبی مطمئن پیش برویم و توشه داشته باشیم ؟
   او هدیه ای الهی برایمان ( جمهوری اسلامی ) به ارمغان گذاشت که از صدر اسلام و حتی حضرات معصومین ( سلام علیهما ) آرزوی تحقق آن را داشتند و امید داریم که به دست باکفایت تنها عدل گستر جهان حضرت صاحب العصر و الزمان مهدی ( عج ) و فرزند باقی مانده حضرت فاطمه زهرا (س) نهایی خواهد شد.
انشاالله  
  
برچسب‌ها: رضای خدا ,
+ نوشته شده در ۱۳/۳/۱۳۹۱ساعت ۱۱:۰۲ توسط محمود شریف دسته : نظر(0)

یاد یاران روح الله

یاد یاران روح الله

یاد روح الله    و    یارانش    بخیر                   یاد   سربازان گمنامش    بخیر
روح او شاد است بی شک دان یقین              بر سر ، خوان امیرالمومنین (ع)

  بی شک حضرت روح الله (سلام الله )با تکیه بر اندیشه های حضرت امیر المومنین علی (علیه السلام ) بر دل ها چنان نفوذ کرد و یارانی پرورش داد که همچون یاران علی ، مالک اشتر ها و عمار یاسر ها استوار و پابر جا ماندند و جهانیان خیره مانده و خواهند ماند.
روح همه آنها شاد  
برچسب‌ها: یاد یاران روح الله ,
+ نوشته شده در ۱۳/۳/۱۳۹۱ساعت ۱۱:۰۲ توسط محمود شریف دسته : نظر(0)