X
تبلیغات
 دل نوشته

 دل نوشته

سبک زندگی با فرهنگ اسلامی تغییر می کند

سبک زندگی با فرهنگ اسلامی تغییر می کند
 
   امروزه بخش اعظمی از گرفتاریها در انتخاب سبک زندگی باعث شده  که از فرهنگ اسلامی و ایمانی فاصله بگیریم،  همانطور که مقام معظم رهبری ( حفظ الله ) روز یکشنبه 23 مهرماه در جمع جوانان و دانشجویان در خراسان شمالی فرمودند ،می بایست این روش ها تغییر کند تا اینده نظام بیمه گردد و این میسر نخواهد شد ، مگر در رفتارهایمان  با اتکال به خدا و اجرای دستورات الهی با ایمان حرکت کنیم . 
  خانواده ، ازدواج ، نوع انتخاب الگوهای مصرف ، انتخاب درآمدهای اقتصادی ، رفتارهای اجتماعی و بسیاری از موارد دیگر وجود دارد که همه ما روزانه با آن مواجه هستیم و تغییر نکرده است .
   جامعه اسلامی و انقلابی ایران باید در نگرش به زندگی روزانه خود تجدید نظر کند و با تغییر فرهنگ چگونه بودن زمینه دروی از غرب گرایی و تجدد خواهی پوچ و مصرفی دوری گزیند. 
   وجود مشکلاتی در این بخش که شامل عدم قناعت ، راضی نبودن به آنچه که داریم ، عدم تلاش برای کسب روزی حلال و درآمد سالم ، ربا خوری و ربا دادن ، دورغ گفتن ، نداشتن صداقت در کسب  ، عدم جدان کاری و اجتماعی از موارد ی هستند  که روزانه با آن دست و پنجه نرم می کنیم .
  باید به خودمان بیایم و پاسخ بسیاری از این سوالها و چرایی ها نزد خودمان است ، چون به قدر کافی الگوهای اسلامی و ایرانی داریم که شرایط زندگی ها را تغییر دهد ، به شرط آنکه بخواهیم .
  خانواده در اندیشه اهل بیت (ع) بسیار مهم و از ارکان اصلی هر جامعه محسوب می شود، باید پدران و مادران امروز از پدران و مادران دیروز بیاموزند که با قناعت چگونه توانمند می شدند و زندگی ساده به دور از هر گونه تجمل و تجمل پرستی قوام و دوام بیشتری داشت .
   امروزه همه امکانات را در اختیار داریم ، ولی متاسفانه بدور از قوام و دوام زندگی ، چرا چون که سبک زندگی را به درستی نیاموختیم و در این بخش آموزش  و فرهنگ سازی جدی صورت نگرفت که بخشی از آن متوجه مسئولان می باشد که باید پاسخ بگویند و بخش دیگر مربوط به خودمان  ، خانواده  و جامعه است .
   علی الحال ، تغییر در خودمان و زندگی برای قوام و دوام بیشتر یک اصل است و باید همه احاد جامعه اعم از دست اندرکاران ، مدیران ارشد و ترویج کنندگان فرهنگ آن را جدی بگیرند تا جامعه ای کامل و جامع داشته باشیم و شاهد این همه از هم گسیختگی نباشیم .
انشاالله   
 
   
 
برچسب‌ها: سبک زندگی ,
+ نوشته شده در ۲۴/۷/۱۳۹۱ساعت ۱۴:۲۴ توسط محمود شریف دسته : نظر(0)