X
تبلیغات
 دل نوشته

 دل نوشته

شورای شهر تهران

شورای شهر تهران
   بعداز مدتها تلاش و تبلیغات و حضور مردم در روز 24 خرداد در پای صندوق های رای ، شورای کلان شهر تهران انتخاب شد و 31 نفر به خیابان بهشت راه یافتند تا برروی صندلی ها تکیه بزنند و برای من و شما شهروند تهرانی تصمیم بگیرند!

   چند نکته :
  1- شوراهای اسلامی شهر و روستا در  این دوره نشان داد که هر چه باشی ، می توانی کاندیدا شوی و خدا برکت هم بدهد،  پول هم که باشد می توان رای ...!
  2- با  احترام به رای مردم و فروتنی در مقابل این حضور ، ورزشکاران حساب پس داده ، کاسب جماعت ، بساز و بفروش و خواننده به قول پدر بزرگم مطرب ، بازیگر هم و همه به میدان آمد، تا این صندلی بهشت و دیگر صندلی ها در سراسر کشور را از آن خود کنند، مگز چه دارد ؟ البته دارد که می آیند !
  3- حضور در لیست اصولگرایی و اصلاح طلبی هم  وسیله ای  شد تا تعدادی در هر دو لیست برای تصاحب این صندلی تلاش نمایند!
  4- نمی دانم قانون انتخابات شورای ها و یا دستوالعمل های اجرایی ضعف دارد ،  هر که از راه می رسد و هوای بهشت و بهشتیان را دارد ، کاندیدا می شود و چنان  بلایی سر خیابانهای تهران و دیگر شهر ها می آورند که بیا و بین !
 5- خدا  وکیلی کدامیک از این کاندیدا ها قوانین تبلیغات  را رعایت کردند ؟ آلودگی بصری چه جایگاهی دارد ؟ چه کسی برخورد کرده و یا خواهد کرد  ؟ حتی افرادی که تخلف انتخاباتی براساس مواد صریح قانون ابلاغی مرتکب شدند، " بنرهای چند ده متری ، راه بندان در خیابان ها ، نصب داربست ، درختان و تیرهای چراغ برق و تلفن هم که در امان نبودند"   متاسفانه اینها رای آوردند ، مگر می شود باور کرد!
   5-  معتقدیم که 95 درصد از کاندیداها شوراهای اسلامی شهر به خصوص در کلان شهر تهران و دیگر شهرها تخلفات انتخاباتی دارند و اگر به عکس های منتشر شده در رسانه ها توجه شود ، خلاف قانون صورت گرفته و حق آنانی که رعایت کردند ، متاسفانه ضایع گردید .
  حال چند پیشنهاد :
 1-  شوراهای اسلامی شهر باید  محل حضور افرادی باشد  که حداقل 5 سال کار اجرایی شهری و مدیریت شهر داشته باشند.
 2- قانون گذار باید نسبت به قوانین و وزارت کشور نسبت به دستورالعمل ها ی اجرایی تجدید نظر کند .
  3- درست است که کشوری آزاد و مقتدر و دمکراتیک ترین مجموعه دنیا هستیم ، اما باید بدانیم که شوراهای اسلامی شهر و روستا افراد کار آمد می خواهد،  این نهاد مردم مدار و تحقق آرزوی حضرت امام خمینی (ره) است ، مکانی  برای رفع نیازهای شهری ، ملکی ،گروهی و جمعی نیست !
  4- باور داریم که بسیاری از راه یافتگان و حتی ثبت نام کنندگان ، یک بار قانون شورای های اسلامی شهر و روستا را تا آخر آن نخوانده اند !
  و در آخر از خداوند منان مدد می جویم که " چنان کن سرانجام کار او خوشنود باشد و ما رستگار"       
برچسب‌ها: شورای شهر تهران ,
+ نوشته شده در ۲۹/۳/۱۳۹۲ساعت ۱۳:۲۹ توسط محمود شریف دسته : نظر(0)