X
تبلیغات
 دل نوشته

 دل نوشته

سال نو

سال نو

  سال نو دیگری از راه رسید و همه به فکر نو شدن خود و خانواده و زندگی و ... بودند .
  سالی که با فاطمیه آغاز شد و با شهادت دختر پیامبر رحمت و قطب عالم امکان حضرت محمد عبدالله (ص) همرزمان بود.
  راستی از خودمان سوال کردیم تقارن این سال را به این ایام ،  پیام این ایام چیست ، ایا فقط عزاداری و سوگواری و یا ، تغییر در زندگی مادی ، گرایش به زندگی معنوی و تغییر در سبک زندگی از بردگی اموال به زندگی واقعی برای تعالی روح و جسم .
  هرکسی بهتر میتواند پاسخ این سوالها را بدهد ، حقیر معتقدم  که ما امانت دار اموال هستیم نه مالک آنها که مالکیت از آن خداوند قادر است .
  ساده زیستی به معنا نداشتن و نخوردن نیست ، ارتباط برقرار کردن با دیگران به معنا فکر ها واهی و توقع از دیگران و داشتن اموال که مخلوطی از حلال و حرام می شود نیست !
  ساده زیستی و قناعت دو عنصر با خود و خدا بودن است در مقابل بردگی اموال و شهوت و داشتن دارایی هایی که معلوم نیست از آن چه کسی است و باید برای کسانی جا گذاشت که آیا قدر من و تو را بدانند و یا در کمال خود خواهی بگویند " این که کم است " .
  حال باید دیگر اندیشید و چشم ها را به روی واقعیت ها باز کرد که این دو روزه دنیا " به بیان مولی امیر المومنین علی (ع) " " مزرعه آخرت است " .
  خداوند عالمیان تمامی نعمات الهی را برای نماینده خود " انسان " برروی کرات خلق کرده تا به اندازه بخورند ، بیاشامند و به دیگران که مستمند هستند نیز بدهند ! حال جامعه ما چنین است ؟ یا اینکه خود خورم به کس ندهم و ..."  .
  بیایم سال جدید را با نگرش جدید شروع کنیم تا انسانیت به خطر نیافتد.
انشاالله

برچسب‌ها: سال نو ,
+ نوشته شده در ۱۶/۱/۱۳۹۳ساعت ۱۲:۴۸ توسط محمود شریف دسته : اجتماعی نظر(0)