X
تبلیغات
 دل نوشته

 دل نوشته

همه آمده بودند (روز قدس )

اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود ( حضرت امام خمینی ره)

همه آمده بودند :

در روز جهانی قدس همزمان با آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان در سراسر کشور ایران اسلامی و  جهان ، زن و مرد ، پیرو جوان ، کودک و بزرگ با همه صلایق سیاسی ، اجتماعی برای یک صدا و یک پیام به خیابانها آمده بودند تا از مظلوم حمایت و دفاع کنند.

مردم سراسر جهان به خصوص کشورهای اسلامی با تاسی از پیام و رهنمود بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و حمایت از ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی و ندای مظلوم خواهی کودکان ، زنان و مردم بی دفاع فلسطین به خصوص غزه ،  با سردادن شعارهای " مرگ بر آمریکا "، "مرگ براسرائیل "غاصب این حرکت سیاسی و عبادی را به نمایش گذاشتند .

   مردم مسلمان ایران اسلامی در این حرکت جهانی شعور ، عزم و اراده  خود را در حمایت از مظلوم خواهی عده ای مردم بی دفاع با زبان روزه  به معرض نمایش گذاشتند و ثابت کردن که از راه دورهم با هودلی و همیاری می توان نسبت به برادران و خواهران دینی خود بی تفوت نخواهند بود.

   پیام و رهنمود حضرت امام خمینی (ره ) دغدغه همه مردم آزادی خواه جهان شده است و قطعا پیامد این حرکت ها بهم ریختن ستون رژیم  غاصب صهیونیستی در مقابل موج بیداری جهان اسلام خواهد بود.

   استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا دریافته است که روز قدس یک نماد مذهبی است که برای زندن بودن بشریت تداوم خواهد داشت و بندگان صالح خداوند متعال در ماهی پربرکت آن را به اجرا می گذارد.

و اما پیام :

  راهپیمایی روز قدس به نمایش گذاشتن نفرت ملل آزادیخواه با هر تفکر ، مذهب و اندیشه از صهیونیسم به سرکردگی آمریکا در حمایت از مظلومیت مردم فلسطین وحمایت از قدس شریف است .

  روز قدس روز وحدت جهان اسلام و این خود یک ایدئولوژی است که  به رخ  استکبار و ایادی اروپایی آن در جنایت کار بودن رژیم عاصب صهیونیسم  کشیده می شود و این نشان از وظیفه هر انسان آزاده در هر کجای جهان دارد که باید در  مقابل داد خواهی مظلومان قد علم کرد . این جنایات روزگارانی در افغانستان ، عراق ، پاکستان ، سوریه ،  لبنان و امروز هم در سرزمین های اشغالی فلسطین در حال اتفاق و تکرار است .

در تفکر اسلامی به خصوص شیعی از حادثه کربلا حسینی (ع)  و عاشورا می آموزیم که مبارزه حق علیه باطل اختصاص به زمان و مکان ندارد و هرگاه حق خواهی و آزادی انان و اسلام در خطر افتد،  باید به صحنه آمد و این مهم ترین پیام عاشورا است .

 


برچسب‌ها: همه آمده بودند ( روز قدس ),
+ نوشته شده در ۴/۵/۱۳۹۳ساعت ۱۵:۳۸ توسط محمود شریف دسته : فرهنگی نظر(0)

رمضان مبارک

رمضان مبارک دیگری گذشت ، دل تکاندیم ؟

   رمضان مبارک دیگری گذشت از خود بپرسیم دل تکاندیم ، رمضان مبارک ماه خدا ، ماه بندگی ، ماه پاک کردن زنگار از هر بدی برای رنگین کمان  شدن زندگی دنیایی و معنوی است .

   همه عالمیان در این ماه بر سر سفره اکرام و رحمت الهی می نشینند و اکرام خاص از ان روزه داران است .     

   وجود شب های قدر که ارزش آن از هزار ماه بیشتر است ، عبادت در ان  لذت  بخش ترین عبادات در طول سال محسوب می شود، پروردگار عالمیان  برای این قرارداده تا بتوانیم  از خود جدا شویم و به او ( خداوند متعال ) بپیوندیم .

  او ( خداوند) در قران کریم خطاب به بنده گان خود می فرماید:" یا ایها الذین آمنو کتب علیکم الصیام کما کتب علی الذین من قبکم لعلکم تتقون " هدف از این روزه گرفتن تثبیت و ملکه شدن " تقوای " درون مومن است .

  چه زیبا حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران  در شعر خود اشاره دارد که : 

ماه رمضان شد  می و میخانه برافتاد                        عشق و طرب و باده به وقت سحر افتاد

افطار بمی کردم  برم  پیر  خرابات                            گفتم که تو را روزه به برگ و ثمر افتاد

 با باده و ضو گیر که در مذهب زندان                        در حضرت حق این عملت بارور افتاد

     بدون تردید موفقیت در کارها و یا هر فعالیتی ،  نیازمند برنامه ریزی ، اهداف شفاف ، ارزش دانستن ، استفاده مناسب و بهره ورانه از موضوع است .

   برای استفاده بهتر از این ماه مبارک هر فردی متناسب با شرایط و موقعیت های کاری و جسمی خود  بهره خواهد برد.

تقویت علم و معرفت ، استفاده از فرصت ها برای تلاوت قران ، عبادات جاری ، اهتمام ویژه در خوردن و آشامیدن ، استفده بهینه و بهرورانه از زمان ها ، دائم وضو بودن ، شب زنداری و برپایی احیا از ویژگی های این ماه مبارک برای همه بود.

   حال بیندیشیم این پاکی ها و دستاورد های ماه مبارک رمضان را که به راحتی هم به دست نیامده ، چگونه حفظ کنیم ؟

   بسیاری از اساتید علم اخلاق و معرفت ، معتقدند که تحولات درونی در این ماه با عظمت چشمگیر است و باید در تربیت اندیشه و صفای قلب ، تسلیم و تواضع در برابر خدا وند متعال ،  دوری و از پرهیز از شهوات و گناهان و  حفط عبادات شبانه را پاس داشت و در تقویت این باوره های دینی تلاش جدی داشته باشیم .

  در این راستا تقویت باورهای دینی ،  اشنا بودن به فرامین دینی ، تمرین و ممارست در انجام فریضه های واجب ، تلاوت مداوم قران ، حضور در مجالس و محافل معنوی ، شیطان شناسی و رعایت حقوق اجتماعی دیگران ، می تواند ما را در تداوم این دست آورد  در این ماه پر فیض و برکت (رمضان ) یاری دهد .       

   


برچسب‌ها: رمضان مبارک ,
+ نوشته شده در ۴/۵/۱۳۹۳ساعت ۱۵:۳۶ توسط محمود شریف دسته : فرهنگی نظر(0)